W środę (05.06) w Dobrczu, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łucznictwie. Nasi najmłodsi zawodnicy łącznie zdobyli aż 13 medali.

Spośród 11 zdolnych łuczników, najlepiej zaprezentował się Patryk Połczyński, który okazał się bezkonkurencyjny i zdobył aż 4 złote medale w każdej kategorii! Wśród dziewcząt, świetny występ zaliczyła Sonia Wieczorek, która ustrzeliła 3 brązowe medale! Ponadto Mikołaj Trzosowski indywidualnie zajął 2 oraz 3 miejsce, kolejno w klasyfikacji ogólnej oraz na 40m. Paweł Krystek wywalczył brąz na 20m., a nasz najmłodszy stażem zawodnik, Alan Surówka ustrzelił indywidualnie srebro na tej samej odległości.

Pierwsza drużyna chłopców w składzie; Patryk Połczyński, Paweł Krystek, Michał Podolski wywalczyła złoto, przeganiając punktacją drugi zespół z mewy (Alan Surówka, Mikołaj Trzosowski, Jakub Dolisz), który zdobył srebro.

Drużyna dziewczyn (Sonia Wieczorek, Julia Szumska, Maria Mielnikiewicz), wywalczyła brąz! W kategorii drużyny mieszanej Marika Ciołak oraz Tomasz Kwapis ustrzelili srebro! W klasyfikacji klubów oraz województw, MEWA zdobyła drugie miejsce! Warto wspomnieć że dla wielu te zawody były debiutem, a każdy wrócił do domu z medalem i nowym rekordem życiowym.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów oraz życzymy dalszego zacięcia sportowego.