Piłkarska Kotwica Kołobrzeg sprawiła ogromną niespodziankę. W wyjazdowym meczu 32 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi pokonała lidera Odrę Opole 2:1. Szansa pozostania w 2 lidze nabrała realnych kształtów. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż to piłkarze Odry w początkowej fazie meczu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Gdy napór gospodarzy nieco osłabł zespół Kotwicy przeprowadził akcję, która dała prowadzenie. W 27 minucie Eryk Sobków przedarł się lewą stroną boiska i pewnym uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W 52 minucie Łukasz Kacprzycki pięknym strzałem z okolic szesnastki zdobył gola na 2:0. Jednak piłkarze Odry Opole nie odpuszczali i co chwilę robiło się gorąco pod naszą bramką. W 60 minucie Marcin Wodecki zdobył bramkę kontaktową, ale na szczęście biało-niebiescy dowieźli zwycięski wynik do końca. Po tym meczu kołobrzeżanie awansowali na 15 miejsce w ligowej tabeli. Do upuszczenia strefy spadkowej został już tylko jeden punkt straty. Jeśli Kotwica wygra dwa ostatnie mecze sezonu – z Polonią Warszawa i Olimpią Elbląg zachowa status 2-ligowca.