Biegacz jako jedyny kołobrzeżanin zdobył Koronę Półmaratonów Polskich trzeci raz z rzędu. Podczas Półmaratonu Philipsa w Pile ze swojej pierwszej Korony cieszyć się też mogli inni nasi biegacze: Anna Trzeciak, Dariusz Trzeciak oraz Julita Pełechata. Przyypomnijmy, że Koronę Półmaratonów Polskich od kilku lat przyznaje Polskie Stowarzyszenie Biegów. Każdego roku wyznaczanych jest 10 półmaratonów w Polsce, z których chcąc zdobyć trofeum trzeba ukończyć co najmniej 5 w ciągu roku kalendarzowego (w praktyce w ciągu 7 miesięcy). W tym roku były to: 
1. Półmaraton Gdynia - Gdynia
2. Półmaraton Warszawski - Warszawa
3. Półmaraton Poznański - Poznań
4. Półmaraton Białystok - Białystok
5. Półmaraton Słowaka - Grodzisk Wlkp.
6. Nocny Półmaraton - Wrocław
7. Półmaraton Wałbrzych - Wałbrzych
8. Półmaraton Philips'a - Piła
9. Półmaraton Lechitów - Gniezno
10. Półmaraton Królewski – Kraków 
Jeszcze w tym roku szansę na zdobycie Korony Półmaratonów Polskich ma co najmniej trzech kołobrzeżan. By tego dokonać musieliby z powodzeniem ukończyć Bieg Lechitów w Gnieźnie oraz Półmaraton Królewski w Krakowie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook