Jakub Książek do niedawna zawodnik Miejskiego Klubu Pływackiego Kołobrzeg, a obecnie reprezentujący barwy MKP Szczecin został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Seniorów w Kopenhadze.
Kuba Książek to były podopieczny trener Matyldy Rogińskiej. Powołanie do kadry zawdzięcza bardzo dobremu występowi na Arena Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu, które odbywały się w Poznaniu. Stało się to dzięki świetnemu występowi na 50 metrów stylem dowolnym, w którym poprawił swój rekord życiowy i po raz pierwszy złamał barierę 22 sekund, uzyskując 21,97. Przypłynął za samymi gwiazdami polskiego sprintu: Konradem Czerniakiem, Pawłem Juraszkiem i Filipem Wypychem . Łączny czas pierwszej czwórki okazał się na tyle obiecujący, że Zarząd Polskiego Związku Pływackiego postanowił dać szansę i powołał sztafetę 4x50 metrów stylem dowolnym mężczyzn.  Mistrzostw Europy Seniorów w Kopenhadze odbywać się będzie w dniach 13-17 grudnia 2017.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook