W 14 kolejce rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi Energa Kotwica Kołobrzeg pokonała na wyjeździe Noteć Inowrocław 89:73 (12:23, 26:21, 27:10, 24:19). Po tym zwycięstwie Kotwica awansowała na 8 miejsce w ligowej tabeli.
Pierwsza połowa należała do Noteci, która seriami zdobywała punkty. Szczególnie dużą przewagę gospodarze utrzymywali w pierwszej kwarcie meczu, którą wygrali 11 punktami. Druga odsłona była już nieco lepsza, ale na długą przerwę schodziliśmy ze stratą 6 punktów.  W drugiej połowie Czarodzieje z Wydm zdominowali zespół z Inowrocławia i z nawiązką odrobili straty z pierwszej części. Trzecia kwarta to przewaga 17 punktów, a czwarta 5. Ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 16 oczkami. Najwięcej punktów dla Kotwicy zdobywali: Łukasz Bodych – 18, Szymon Rduch i Patryk Przyborowski po 15, Szymon Ryżek – 14 i Paweł Dzierżak – 9.  Kolejny mecz o punkty nasza drużyna rozegra już w sobotę w hali Milenium. Rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg.