W zaległym meczu 18 kolejki 3 ligi piłkarska Kotwica Kołobrzeg przegrała na wyjeździe z Elaną Toruń 0:1. Tym samym zakończyła się passa sześciu miesięcy bez porażki. Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie w kontekście dalszej walki o awans do 2 ligi.
Lider rozgrywek drużyna Świtu Skolwin pokonała dzisiaj kolejną przeszkodę i tym samym Kotwica przegrywając z Elaną przegrywając bardzo skomplikowała sobie sprawę promocji do wyższej ligi. Podopieczni trenera Karola Szwedy nie forsowali tempa w tym meczu, skupili się raczej na dobrej organizacji w grze obronnej i cierpliwie czekali na swoje szanse. Ton nadawali więc gospodarze, którzy jednak tylko sporadycznie zagrażali bramce kołobrzeżan. Mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe a obie ekipy bardziej starały się nie stracić, niż zdobyć gola. Szczęście uśmiechnęło się do torunian w 72 minucie meczu. W pierwszej fazie arbiter pomylił się w ocenie sytuacji i przyznał aut na wysokości pola karnego Biało-niebieskich graczom Elany. Niestety po wrzucie piłki i błędach kołobrzeskiej defensywy futbolówkę głową do naszej bramki skierował Filip Kozłowski. W ostatnich piętnastu minutach piłkarze Kotwicy mieli jeszcze dwie dobre okazje do zmiany rezultatu jednak dzisiaj szczęście nie było po naszej stronie. Po tej przegranej Kotwica spadła z 2 na 3 miejsce w ligowej tabeli i ma już 7 punktów straty do lidera Świtu Skolwin Jednak do końca rozgrywek pozostało 11 kolejek, w których jeszcze wiele może się wydarzyć. W sobotę kolejny mecz tym razem przeciwnikiem będzie KP Starogard Gdański. Mecz odbędzie się na wyjeździe.