Doskonale zaprezentowały się piłkarki Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg pokonując w wyjazdowym meczu rozgrywanym w ramach 3 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi KKP Chełmża 4:1.
Kołobrzeżanki od pierwszych minut meczu grały bardzo ofensywnie, odważnie i z dużym zaangażowaniem. Ambicji i woli walki nie można było też odmówić rywalkom. Jednak to nasz zespół lepiej wykorzystywał tworzone przez siebie sytuacje bramkowe. Pierwszą bramkę dla Akademii zdobyła w 19 minucie Monika Wziątek. Drugiego gola w 42 minucie strzeliła Kinga Kosakowska, a tuż przed przerwą na 3:0 podwyższyła Natalia Fidos. W pierwszej połowie zawodniczki z Chełmży miały jeszcze okazję na zdobycie bramki kontaktowej, ale mocny strzał z 11 metrów dobrze obroniła Klaudia Zaklika. W drugiej połowie spotkania w 70 minucie czwartą bramkę zdobyła ponownie Natalia Fidos. 8 minut później rywalki zdobyły jedynego gola i tym samym ustaliły wynik meczu na 4:1 dla AP Kotwica Kołobrzeg. Trener Łukasz Łukasz Krymowski chwali zespól nie tylko za ofensywną i skuteczną grę, a przede wszystkim za bardzo dobre realizowanie założeń taktycznych. Po tej kolejce nasza drużyna awansowała na 3 miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz zagramy również na wyjeździe. 23 września rywalkami będą Biało-zielone Gdańsk.