Piłkarki Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg w ramach 9 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi przegrały na własnym boisku z UKS Ząbkovia Ząbki 1:4.

Mecz miał dość nieoczekiwany przebieg. Od początku przewaga optyczna Kotwicy była bardzo wyraźna. W pierwszych 20 minutach meczu nasza drużyna nie wykorzystała aż trzech stuprocentowych sytuacji bramkowych. Drużyna przeciwna bardziej koncentrowała się na obronie i grze z kontrataku co zostało w pewnym momencie pierwszej połowy wykorzystane i Ząbkovia Ząbki wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą kołobrzeżankom udało się doprowadzić do wyrównania. Obraz gry w drugiej połowie można podsumować krótko: Akademia prowadziła grę ale bramki strzelali goście skutecznie wykorzystując siłę kontrataku, mając przy przy tym sporo szczęścia. Po tej przegranej Akademia Piłkarska spadła z 7 na 9 pozycję w ligowej tabeli.

W niedzielę 27 października zagramy kolejny mecz o ligowe punkty. Na wyjeździe podejmowani będziemy przez wicelidera rozgrywek rezerwy UKS SMS Łódź.