×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W najbliższy weekend w Kołobrzegu odbędą się XLV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym oraz XVIII Memoriału Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke. Organizatorem jest OSP ORW Klub Płetwonurków Mares z Koszalina, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. 
Zawody w łowiectwie rozgrywane będą w Morzu Bałtyckim w Kołobrzegu na odcinku Podczele – Kamienny Szaniec. Głębokość akwenu 8 - 10m. Przewidywana temperatura wody ok. 13 stopni C. Spodziewana widoczność ok. 3 m.
Występujące gatunki ryb: dorsz, flądra, turbot, leszcz, okoń, sandacz, szczupak, węgorz i inne.
Zawody w fotografii podwodnej rozgrywane będą na Jeziorze Kamienica w Dargocicach (ok. 25 km od centrum Kołobrzegu).


Impreza jest kontynuacją Mistrzostw Polski w Łowiectwie Podwodnym które w Polsce realizowane są od 1968 r. Z uwagi na zwiększającą się popularność fotografii podwodnej w roku bieżącym organizowany jest jednocześnie już XVIII Memoriał Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke. 
Całość imprezy zorganizowana będzie na terenie powiatu Kołobrzeg. Celem zawodów jest popularyzacja sportów podwodnych, zapoznanie zawodników ze specyfikacją i warunkami łowiectwa w morzu oraz fotografii w jeziorach, stworzenie okazji do spotkania aktywu nurkowego z całego kraju oraz nawiązania kontaktów z zawodnikami zagranicznymi. Udział zawodników krajowych oraz zagranicznych pozwala na popularyzację walorów turystycznych Kołobrzegu i okolic. Zawody rozgrywane są w konkurencji indywidualnej. Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn