×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Rekordowa liczba 1000 uczestników weźmie udział w Międzynarodowym Forum Ekologicznym w Kołobrzegu. Będą oni dyskutować o najistotniejszych sprawach dla ochrony środowiska. Gospodarka wodna, czystość powietrza i polityka odpadowa - to główne wątki wydarzenia organizowanego przez Polską Fundację Ekologiczną.
Partnerem Forum, które odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2017 roku, jest Urząd Marszałkowski.
 
To już czwarta edycja ekologicznego szczytu. Udział w nim zapowiedzieli eksperci w dziedzinie środowiska, ekolodzy, przedstawiciele samorządów i świata nauki oraz przedsiębiorcy, W 16 panelach dyskusyjnych 70 prelegentów poruszy zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, zewnętrznych źródeł finansowania, circular economy i edukacji ekologicznej
- Czwarta edycja Forum odbywa się w wyjątkowym czasie dla spraw ochrony środowiska w Polsce - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Ekologia to bez wątpienia nasza wspólna sprawa. Dbałość o naturalne otoczenie powinna być dla każdego z nas zwykłym obywatelskim obowiązkiem. Ochrona środowiska kojarzy się dziś przede wszystkim z odpowiedzialnością za nas samych, jak i przyszłe pokolenia. Kołobrzeg to idealne miejsce na dyskusję o najważniejszych kwestiach na rzecz przyrody. Ten nadmorski kurort jest prawdziwą perełką Pomorza Zachodniego, które aspiruje do miana najbardziej zielonego regionu w Polsce - dodaje Olgierd Geblewicz.
Kołobrzeskiemu wydarzeniu towarzyszyć będą Targi EKO Kołobrzeg, Forum Młodego Ekologa ze strefą atrakcji dla najmłodszych oraz bieg i parada rowerowa ulicami miasta. Nie zabraknie prezentacji ciekawostek budownictwa ekologicznego. Przedstawione zostaną także oferty wsparcia z Programu Operacyjnego dla inwestycji prośrodowiskowych oraz podsumowanie, jak zmienił się region dzięki środkom unijnym przeznaczonym na ekologię.
Ponadto ważnym punktem trzydniowego spotkania będzie Forum Marszałków Środowiskowych z udziałem członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićki. Temat tegorocznej dyskusji to rola samorządów w realizacji polityki państwa na rzecz ochrony powietrza i walki ze smogiem.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn