×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Było edukacyjnie w Warszawie i Szczecinie w ramach projektu  „Nowe horyzonty ekonomicznego myślenia +55″ realizowanego przez bibliotekę kołobrzeską z Narodowym Bankiem Polskim dla osób po 55 roku życia.


Wcześniej miała miejsce wycieczka edukacyjna do NBP (zwiedzanie, wykład „NBP jako bank centralny. Polityka pieniężna NBP” dr Marka Zwolankowskiego) oraz Muzeum Narodowego w Szczecinie w ramach projektu  „Nowe horyzonty ekonomicznego myślenia +55″ realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim. Przy okazji uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę historyczną zwiedzając Podziemne Trasy Szczecina.
Dalszym punktem programu była wycieczka do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka, która była niezapomnianym przeżyciem. To wyjątkowe miejsce dla wszystkich, których interesuje edukacja ekonomiczna oraz historia i rozwój pieniądza.
Głównym celem było zwiększenie świadomości ekonomicznej jej uczestników. Odwiedzając Centrum Pieniądza uczestnicy pozyskali wiele cennych informacji, m.in. na temat historii pieniądza, bankowości polskiej, sprawdzania autentyczności czy wymiany zniszczonych banknotów. Mogli też zapoznać się z pieniędzmi od starożytności do czasów dzisiejszych, obejrzeć skarbiec, a nawet podnieść sztabkę złota.
Ciekawostką było to, że grupa zwiedzając Warszawę natknęła się na wystawę „Historia złotego” NBP, którą też obejrzała, pomimo, że w tym czasie trwał jej montaż. Bez wątpienia atrakcją, a zarazem niespodzianką dla wszystkich uczestników wycieczki , było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. 
Wspólna wyprawa do stolicy to nie tylko zwiększenie świadomości ekonomicznej u osób po 55 roku życia, to także nie tylko źródło wspomnień, wrażeń. To też nie tylko okazja na przypomnienie najważniejszych rozdziałów historii. To świadome działanie na rzecz aktywizacji oraz budowania więzi międzyludzkich i integracji środowiskowej osób dojrzałych.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook