Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i organizatorzy Pol’and’Rock 2021 spotkali się z dziennikarzami na lotnisku Makowice - Płoty, gdzie dzisiaj o godz. 15 rozpocznie się wielkie granie.

- Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata! To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy – stwierdził Jerzy Owsiak.

Festiwal organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił na Pomorze Zachodnie po 25 latach. Samorząd województwa wspiera to muzyczne wydarzenie.

- Cieszę się bardzo, że mogę dzisiaj witać w swoim regionie najpiękniejszy festiwal świata, który odbywa się w duchu ekologii i poszanowania dla środowiska – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Kiedy kilka lat temu PKP skasowało dodatkowe pociągi do Kostrzynia, jako pierwsi podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowych połączeń pociągami regionalnymi, aby nasi mieszkańcy, wierni fani muzyki i filozofii festiwalu, mogli łatwiej dojechać na miejsce. Nawet mi wtedy nie przeszło przez myśl, że za jakiś czas decyzja o uruchomieniu dodatkowych połączeń ze Szczecina, Kołobrzegu i Łobza będzie naszym wkładem w to, by uczestnicy Pol’and’Rock z całej Polski mogli dojechać do Płotów w Zachodniopomorskiem. Zapraszam wszystkich do strefy Pomorza Zachodniego, gdzie będą ekologiczne warsztaty, i gdzie nie zabraknie dyskusji o wartościach. Bo przypomnę, że dotychczasowy Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, pochodzi z Pomorza Zachodniego - dodał marszałek Olgierd Geblewicz.

Szef WOŚP podkreślał, że tegoroczny festiwal organizowany jest w wyjątkowo trudnych „covidowych czasach”.

- Na pustym polu, od podstaw zbudowaliśmy to miejsce na naszym doświadczeniu, dzięki ogromnej życzliwości wszystkich służb i profesjonalizmowi naszych partnerów. Organizując festiwal, zbudowaliśmy naszą filozofię i naszą społeczność. Różnica między pierwszym festiwalem, a tym dzisiejszym jest taka, że dziś mogłyby tutaj zagrać największe światowe gwiazdy i nie byłoby żadnych uwag co do organizacji – mówił Jerzy Owsiak.

Przypomniał, że koncertom na Pol’and’Rock towarzyszą inne wydarzenia.

- W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się aż 44 warsztaty, będziemy mówić o prawach człowieka i konstytucji. Obecność zapowiedział nowy Rzecznik Praw Obywatelskich – podkreślił Jerzy Owsiak. - Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata. To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy.

- Deklaracja Jurka, że Festiwal zadomowi się w tym miejscu na kolejne lata jest wspaniałą informacją. Z dumą będę wszystkich witał w moim pięknym regionie – stwierdził marszałek Olgierd Geblewicz.

Gospodarz województwa i dyrygent WOŚP w czwartek o godz. 15 oficjalnie otworzą Festiwal, a później (około godz. 16.30-17) Strefę Pomorza Zachodniego na terenie lotniska Makowice. Będzie to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji. 2021 jest Rokiem Ekologicznym w regionie, więc tegoroczny Pol’and’Rock również ma być eko i w dobrym klimacie. Z leżakami, huśtawką na „dźwigozaurach”, zieloną ścianką, Z przestrzenią dziecięcą, sportową, naukową.

Przez trzy dni będą odbywać się tam ekologiczne warsztaty, wydarzenia promujące turystyczne atrakcje regionu, ale również szczecińskie uczelnie. Przygotowano też specjalny program prezentujący Fundusze Europejskie. Ponadto zaplanowano strefę gier planszowych, plac zabaw, ekspozycję Morskiego Centrum Nauki. Na spragnionych sportowych aktywności czekają organizatorzy biegów „ExtremE Wolf”.

By ułatwić dojazd na Pol’and’Rock, Województwo Zachodniopomorskie zdecydowało o uruchomieniu dodatkowych pociągów regionalnych. Już od środy na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Kołobrzeg kursuje piętnaście par pociągów każdego dnia. Dwa razy więcej niż normalnie. Po zakończeniu festiwalu uruchomione zostaną również połączenia nocne (31 lipca / 1 sierpnia), które odwiozą uczestników koncertów do Szczecina i Kołobrzegu. Specjalny rozkład jazdy obowiązywał będzie także w niedzielę 1 sierpnia (szczegóły - w załącznikach).

”Pol'and'Rock Festival” (wcześniej „Przystanek Woodstock”) organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 r., a w 1996 roku impreza została zorganizowana w Szczecinie na lotnisku Dąbie. Od 2004 r. wakacyjne koncerty WOŚP odbywały się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 roku, ze względu na pandemię, „Pol’and’Rock” zagrał tylko online. Tegoroczny festiwal ma odbywać się w reżimie sanitarnym, z liczbą uczestników ograniczoną do 20 tysięcy. Na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Koncerty, spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych i inne festiwalowe wydarzenia można śledzić w internecie:

https://polandrockfestival.pl/

https://www.facebook.com/PolAndRockFestival

https://www.youtube.com/channel/UC6FX0-x8RRJ4WsZr32Qh_FQ

 

Komentarze  
+9 # Kolobrzezanin 2021-07-29 08:07
Czyta się to jak z bajki . Marszałek osobiście przyjechał na spotkanie !! A na każde zapytanie o pomoc w organizacji imprez odpowiada ze nie ma pieniędzy a tu sru strefa woj zachodniopomorskiego - ciekawe kto za to płaci . Dodatkowe 100 % pociągow , nocny odjazd dużej dodatkowej komunikacji - tylko na 20 tysięcy osób ?? Ciekawe czy zapłaci za to organizator tak jak to żądają od Sunrisu radni w Kołobrzegu ?? No jestem ciekawy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # aTomek 2021-07-29 08:35
Festiwal TAK ; OWSIK - NIEEE!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # ? 2021-07-29 10:34
Masz problem z owsikami, wypróbuj kapsaicynę. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # pro 2021-07-29 09:44
A Owsiak to się wytłumaczył w sądzie z przekrętów???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # dla dzieci dobra 2021-07-29 13:36
W tenKraj kiedy osiąga się określony pułap
Z niczego tłumaczyć się nie trzeba

Złoty Melon na świadka
Rzecze tedy Matka Kurka
Wspomagająca Jurka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn