Oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów połączenie lotnicze ze stolicą zostanie przywrócone od 1 maja 2022 r. Samoloty Ryanair będą pięć razy w tygodniu zabierać pasażerów z lotniska Szczecin - Goleniów do podwarszawskiego Modlina. Zaplanowano również pięć rejsów w drugą stronę.

Linia lotnicza Ryanair ponownie uruchamia połączenie z Goleniowa do stolicy, a konkretnie na lotnisko Warszawa Modlin. Rejsy Boeingiem 737 z 189 miejscami mają odbywać się pięć razy tygodniowo.

- To bardzo dobra wiadomość! Jako samorząd województwa zabiegaliśmy o ponowne uruchomienie tego połączenia - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Warto przypomnieć, że wielokrotnie krytykowałem władze lotniska Okęcie i rząd PiS za likwidację połączenia z Warszawą. Szczególnie, że zrobili to w momencie przebudowy linii kolejowej powodując mocne wykluczenie komunikacyjne Pomorza Zachodniego.

Loty Ryanair z Goleniowa na Okęcie zostały wstrzymane w styczniu 2019 roku. To oznaczało duże utrudnienie w podróżowaniu do stolicy i wzrost cen biletów państwowego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT miały monopol na tej trasie.

O większa liczbę połączeń z Pomorza Zachodniego do Warszawy apelowali samorządowcy (m.in. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego), organizacje zrzeszające przedsiębiorców, branża turystyczna i zarządzający portem lotniczym Szczecin - Goleniów.

Loty Ryanair zostaną wznowione 1 maja 2022 r. Mają odbywać się wg poniższego rozkładu:

Poniedziałek: Warszawa Modlin godz. 6.45 - Szczecin Goleniów godz. 7.55;

Szczecin Goleniów 8.20 - Warszawa Modlin 9.30.

Wtorek: Warszawa Modlin 19.10 - Szczecin Goleniów 20.20

Szczecin Goleniów 20.45 - Warszawa Modlin 21.55

Środa: Warszawa Modlin 12.55 - Szczecin Goleniów 14.05

Szczecin Goleniów 14.30 - Warszawa Modlin 15.40

Piątek: Warszawa Modlin 6.20 - Szczecin Goleniów 7.30

Szczecin Goleniów 7.55 - Warszawa Modlin 9.05

Niedziela: Warszawa Modlin 6.20 - Szczecin Goleniów 7.30

Szczecin Goleniów 7.55 - Warszawa Modlin 9.05

Ceny biletów - na stronie przewoźnika - zaczynają się od kwoty 48,62 PLN.

Połączenie lotnicze ze stolicą jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców Pomorza Zachodniego. Rejsy będą odbywać się do Modlina, a nie na Okęcie, ale..

- Modlin jest coraz lepiej skomunikowany z centrum dzięki samorządowi Województwa Mazowieckiego - zauważa marszałek Olgierd Geblewicz.

Port Lotniczy Szczecin - Goleniów poinformował, że od 1 maja 2022 również PLL LOT planuje uruchomienie dodatkowych połączeń do Warszawy. Loty mają odbywać się trzy razy dziennie.

Z lotniska Szczecin – Goleniów realizowane są regularne połącznia m.in. do Norwegii, Anglii, Irlandii, w sezonie letnim także do Chorwacji. Siatka połączeń krajowych to loty do Warszawy i Krakowa, od czerwca do września również do Rzeszowa.

Przed kryzysem spowodowanym pandemią COVID-19 port lotniczy na Pomorzu Zachodnim obsługiwał prawie 600 tysięcy pasażerów rocznie. W 2020 r. nastąpiło tąpnięcie do 186 tysięcy, ale od ubiegłego roku branża lotnicza się odbudowuje. Ruch pasażerski i towarowy dynamicznie rośnie.

Jak wyjaśnia Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy lotniska w Goleniowie, w ramach "pocovidowych powrotów" od 28 marca uruchomione zostanie połączenie do Stavanger (dwa razy tygodniowo), od 29 marca loty do Bergen (dwa razy tygodniowo), a od 4 czerwca połączenie na główne lotnisko Oslo - Gardermoen. Również dwa razy w tygodniu. Dodatkowo, od czerwca do października 2022 biura podróży będą oferowały - z częstotliwością cztery razy tygodniowo - połączenie do tureckiej Antalyi.

Komentarze  
+8 # Pasażerka Anna 2022-03-11 17:37
Dobra wiadomość,warto byłoby skomunikować te godziny z pociągami jadącymi z Kołobrzegu do Goleniowa i odwrotnie. Wcześniej był to spory problem.Kto nie dojechał aotem do Goleniowa ten nie miał szans na lot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn