W ubiegłym roku do zachodniopomorskich organizacji trafiło ponad 36 mln zł z 1% podatku. Przed nami kolejne roczne rozliczenie i decyzja, którą organizację pożytku publicznego wspomożemy. Warto wybrać lokalnie.

To nic nas nie kosztuje, a wielu stowarzyszeniom i fundacjom może pomóc w codziennej pracy – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W województwie zachodniopomorskim uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok są 322 organizacje. Środki możemy też przekazać na tzw. subkonta OPP, które prowadzone są w celu zbierania pieniędzy na leczenie lub rehabilitację osób indywidualnych. Z takiej formy pomocy korzystają często rodzice dzieci z niepełnosprawnością.

Według raportu Ministerstwa Finansów w ubiegłym roku do zachodniopomorskich organizacji trafiło ponad 36 mln zł. Swój 1% na Pomorzu Zachodnim zostawiło 637 tys. podatników.

Nasz apel zbiega się z wielkim zamieszaniem w systemie podatkowym, który zafundował nam rząd. Serdecznie jednak proszę mieszkanki i mieszkańców Pomorza Zachodniego, by w tym czasie nie zapominali o naszych zachodniopomorskich organizacjach pożytku publicznego. Warto pamiętać, że jeśli nie wskażemy żadnej organizacji w rocznym rozliczeniu, nasz 1% podatku wróci do budżetu państwa. Takie wsparcie dla NGO nic nas nie kosztuje, a wielu stowarzyszeniom i fundacjom może pomóc w codziennej pracy. Budujmy aktywne Pomorze Zachodnie – zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Organizacje pozarządowe mogą też skorzystać z gotowych materiałów graficznych do samodzielnego wydrukowania z możliwością personalizacji np. wpisania numeru KRS.

Lista uprawnionych organizacji pożytku publicznego do otrzymania 1% podatku z Pomorza Zachodniego opublikowana jest m.in. na stronie internetowej Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego (zakładka organizacje pozarządowe, www.wws.wzp.pl).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn