W Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej odbyły się kolejne egzaminy chętnych do służby w Straży Granicznej. Do drugiego etapu kwalifikacji przystąpiło łącznie 20 kandydatów, spośród których pozytywną ocenę otrzymało 18 osób.

Kandydaci zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego oraz sprawności fizycznej. Potem z każdym z nich została przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Po pozytywnym zaliczeniu II etapu kandydaci zostaną skierowani do komisji lekarskiej, aby ta określiła ich zdolność do służby.

Rekrutację nadzorowała komisja egzaminacyjna składająca się z funkcjonariuszy MOSG i przedstawicieli Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Zainteresowani służbą w Morskim Oddziale Straży Granicznej szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdą na stronie internetowej Morskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. Komendant MOSG, dla ułatwienia procesu naboru, powołał specjalnych koordynatorów. Kandydaci do służby z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256.

Komentarze  
+3 # MieszkankA 2022-09-04 07:24
Chyba na początku jest lekarz? jeżeli ktoś ze względu na stan zdrowia odpadnie na 3 etapie to po co 2 pierwsze etapy kwalifikacji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # podatnik 2022-09-05 04:36
Cytuję MieszkankA:
Chyba na początku jest lekarz? jeżeli ktoś ze względu na stan zdrowia odpadnie na 3 etapie to po co 2 pierwsze etapy kwalifikacji?

logika zalecana jest w matematyce, nie mylić z procedurami naboru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook