Wojewoda Zbigniew Bogucki wręczył powołanie na stanowisko Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie Katarzynie Koszewskiej.

- Pani Katarzyna Koszewska ma wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat funkcjonowania zachodniopomorskiego systemu edukacji - pełniła już funkcję wicekuratora oświaty. Wierzę, że będzie sprawnie realizowała w moim imieniu zadania w zakresie polityki oświatowej rządu - powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki.

Wojewoda jednocześnie zachęcił do współpracy wszystkie podmioty i organizacje pozarządowe, którym leży na sercu dobro polskiej edukacji.

- Województwo zachodniopomorskie potrzebuje realizacji długofalowej strategii związanej z podnoszeniem jakości kształcenia, wychowania i opieki - powiedziała Zachodniopomorska Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska.

Nowa kurator wskazała również najbliższy cel, jakim jest przygotowanie dyrektorów szkół i nauczycieli do nowej formuły egzaminu maturalnego. Kandydata na stanowisko kuratora oświaty wyłoniła komisja konkursowa powołana przez wojewodę zachodniopomorskiego. Na wniosek wojewody Zbigniewa Boguckiego Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w tym tygodniu powołał Katarzynę Koszewską na stanowisko Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie.

Pani Katarzyna Koszewska ukończyła studia na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Humanistycznym, na kierunku: Filologia Polska w zakresie nauczania języka polskiego oraz studia podyplomowe w zakresie: Menadżerów Oświaty - Organizacja i Zarządzanie Oświatą. Jest nauczycielem dyplomowanym. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, była dyrektorem Gimnazjum Nr 26 w Szczecinie oraz wicedyrektorem ds. dydaktycznych w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie. W latach 2006 - 2008 piastowała stanowisko Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty. Pracowała też jako konsultant metodyczny w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. W latach 2016 - 2021 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Kształcenia Ogólnego w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie. Obecnie pracuje w Komendzie Głównej OHP jako zastępca dyrektora Biura Edukacji i Zatrudnienia.

Komentarze  
+2 # aTomek 2022-12-24 12:14
Gratulacje dla Pani Kurator.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Darek 2022-12-25 11:42
Będzie jak kurator Nowak z Krakowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn