Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy więcej patroli drogówki czuwało nad bezpieczeństwem na drogach i dyscyplinowało kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Niestety nie dla wszystkich to był spokojny i bezpieczny wypoczynek.

Podobnie jak w ubiegłym roku w trakcie długiego czerwcowego weekendu, taki i w tym jedna osoba zginęła w wypadku drogowym, dwie utonęły – to wstępny bilans wolnych od pracy i nauki dni.

Podczas długiego weekendu tj. od 7 do 11 czerwca br. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 14 wypadków drogowych, w których 1  osoba zginęła, a 19  zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu 2022 roku długiego czerwcowego weekendu (15-19.06.2022r.) wówczas na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła a 10 zostało rannych.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego doszło w dniu 8 czerwca br. w powiecie gryfińskim. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan jadąc drogą powiatową pomiędzy miejscowościami Bielin – Gądno z nieustalonych na chwile obecną przyczyn zjechał na lewe pobocze i dachował. W wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Chojny.

Pomimo nieustannych apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas czerwcowego długiego weekendu na zachodniopomorskich drogach policjanci zatrzymali  93   kierujących na tak zwanym podwójnym gazie. W tej liczbie,  w tym aż 59 osób miało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, pozostali kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 16 kierujących będących pod wpływem środków odurzających. W ubiegłym roku podczas długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali ponad 120 kierujących na tzw. podwójnym gazie i 13 pod wpływem środków odurzających.

Niestety w ten wolny od pracy i nauki czas, nie obyło się bez tragicznych zdarzeń nad wodą. W czwartek (8 czerwca br. ) w powiecie koszalińskim utonęła 14 - latka. Po godz. 10:00 policja otrzymała informację, że w miejscowości Żydowo z jeziora Kamienne wyciągnięta na brzeg została nastolatka. Dziewczynka przebywała pod wodą kilkanaście minut. Podczas reanimacji przywrócono jej funkcje życiowe i została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Koszalinie. Jej stan medycy określili jako ciężki. Niestety nie udało jej się uratować, 14 – latka w godzinach popołudniowych zmarła.

Do kolejnego utonięcia doszło w sobotę ( 10 czerwca br.), po godz. 16:00 policja otrzymała zgłoszenie, że w stawie przy ul. Studziennej w Szczecinie ujawnione zostały zwłoki mężczyzny.

W ubiegłym roku w akwenach naszego województwa podczas długiego czerwcowego weekendu utonęły dwie osoby.

Długi weekend się skończył, ale a przed nami niebawem wakacje. Za kilkanaście dni rozpoczną się  wyjazdy na upragnione urlopy. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo nie tylko na drogach, aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji. Uważajmy nad wodą, pilnujmy swoje pociechy a przede wszystkim zachowajmy rozsądek i nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu. Bezpieczeństwo też zależy od naszych właściwych zachowań.

Komentarze  
0 # Sandra. 2023-06-13 06:29
A ile było w tym czasie samobójstw ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn