Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie dokumentacji, w której mają zostać wskazane kierunki odnośnie poszerzenia granic naszego miasta. Ekspertyza zostanie wykonana za kwotę 105 tysięcy 780 złotych. Firma, która wygrała przetarg ma 8 miesięcy na jej przygotowanie.

Ten dokument ma pomóc miastu zbadać w jakim kierunku Kołobrzeg miałby się rozwijać, przede wszystkim terytorialnie.

Poszerzenie granic naszego miasta mogłoby stworzyć dużą szansę na jego rozwój. Pandemia dała nam wiele do myślenia, pokazała jej skutki dla naszej gospodarki, mówi Ewa Pełechata.

Mają także zostać przeprowadzone analizy funkcjonalno-przestrzenne, ekonomiczne i społeczne.

Stworzenie takich analiz nie należy do najprostszych, dlatego miasto zleciło to fachowcom. W drodze przetargu wyłoniono firmę: Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o. oraz Instytut Badawczy IPC sp. z o.o.

Elementem przygotowywanej diagnozy mają być rozmowy z innymi gminami.

Miasto planuje także comiesięczne spotkania, które umożliwią śledzenie postępów w tworzeniu dokumentu w ramach którego mają zostać wskazane kierunki odnośnie poszerzenia granic naszego miasta. 

 

Komentarze  
+3 # rozrywka 2021-04-05 16:46
Od lat również wiadomo że w Kołobrzegu brakuje rozrywek . Nie mówiąc już o młodzieży która omija Kołobrzeg szerokim łukiem bo nie ma co tu po prostu latem robić. Nie mówiąc już o dyskotekach. Należałoby zrobić szlak zwiedzania nie tylko naszego miasta ale i innych miejscowości np. Ogrody Holturus, skanseny, muzea, parki rozrywki Pyszka, Zieleniewo... Powinien być przewodnik z mapą . Oprócz tego zamówić więcej Mew Marianów tzw tematycznych i zrobić szlak "marianów" tak jak w Zielonej Górze jest spacer (mapka) ze szlakiem bachusików . Pomysły można przecież podpatrywać u bardziej doświadczonych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # traserek 2021-04-07 22:21
Do rozrywki:
Piszesz, że powinien być przewodnik z mapą. Był świetny przewodnik ale nie wiem dlaczego go już nigdzie nie można kupić. Może miastu na tym nie zależy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook