W zeszłym roku OSP Korzystno w ramach akcji Bitwa o Wozy 2020 otrzymało nowy wóz strażacki. Teraz strażacy postanowili zadbać jeszcze o dodatki, które sprawią, że będą przygotowani na każdą okoliczność.

Biorąc pod uwagę różne scenariusze, które mogą się zdarzyć strażacy stwierdzili, że najbardziej przydatna będzie długa drabina. OSP Korzystno bierze udział w akcjach na terenie całego powiatu, w różnych miejscach. Zdecydowano, że najlepsza będzie dostosowana do wozu drabina o długości ok. 10 metrów.

Drabina taka to jednak koszt ponad 8 tys. zł, na co na razie strażacy nie mogli sobie pozwolić. Szukając wyjścia z sytuacji porozumieli się z prezesem Organizacji Producentów Ryb "Bałtyk", Marcinem Mojsiewiczem.

Prezes Mojsiewicz, mieszkający w Kolonii Zieleniewo, zna strażaków oraz ich dokonania. Postanowił zadziałać wraz z firmą. W ten sposób działająca od 2009 roku Organizacja Producentów Ryb "Bałtyk" została ofiarodawcą nowej drabiny dla OSP Korzystno.

Zakupiona drabina to model dwuprzęsłowy. Długość transportowa to ponad 5 m, po rozsunięciu drabina ma 10,02 m. Jest ona lekka, a przy tym stabilna. Na drabinie mogą znajdować się nawet 3 osoby w jednym momencie. To idealny sprzęt dla strażaków.

Przy przekazaniu drabiny prezes Marcin Mojsiewicz powiedział:

- Strażacy z OSP opowiedzieli mi o swoim problemie. Nasza Organizacja postanowiła wesprzeć lokalną społeczność. Wiemy ile robi OSP i chcieliśmy ich wspomóc.

Naczelnik OSP Korzystno Tomasz Michałko podziękował Organizacji "Bałtyk":

- To wielkie szczęście. Ta drabina będzie używana w akcjach w całym powiecie... choć mamy nadzieję, że będzie ich jak najmniej.

Komentarze  
+5 # Tre 2021-04-10 12:36
Ale nius?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook