Po pożarze, do którego doszło 18 kwietnia w Drzonowie, rodzina państwa Woźniak straciła dorobek życia. Nie mają jednak zamiaru się poddawać. Pomagają im w tym ludzie dobrej woli.

Po pożarze ramię w ramię z rodziną stanęli strażacy OSP Drzonowo. Gdy było to możliwe położyli na dachu plandekę, dostarczoną przez Gminę Kołobrzeg, dla zabezpieczenia. Pomagali im także w sprzątaniu, w wywożeniu wszystkich uszkodzonych rzeczy.

- Pomagamy cały czas. Gdy dojdzie już do odbudowy także będziemy - powiedział radny Gminy Kołobrzeg, Czesław Krupiński, który jest także sołtysem Drzonowa i strażakiem OSP.

Wielopokoleniowa rodzina otrzymała wsparcie finansowe od Gminy Kołobrzeg. Gmina powołała także rzeczoznawcę, który wykonał ekspertyzę techniczno-budowlaną domu. O pomoc dla rodziny podczas Sesji Rady Gminy apelował Wójt Włodzimierz Popiołek.

Na odbudowę domu powołano zbiórkę na portalu zrzutka.pl (znaleźć można ją TUTAJ), na którą wójt Włodzimierz Popiołek sam wpłacił tysiąc złotych. Na dzień dzisiejszy zebrano 33 tysiące złotych.

- Dziękuję całej Gminie, Wójtowi, sołtysowi Drzonowa, Radnym, Straży OSP. Dziękuję wszystkim ludziom z dobrym sercem, którzy dają nam nadzieję na przyszłość - powiedziała  Agnieszka Woźniak.

Do akcji włączyli się także inni. Gang Maluchów w różnych sklepach rozstawił swoje puszki, do których można wrzucać datki. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na bon do realizacji w sklepie Mrówka. Film Gangu Maluchów można obejrzeć TUTAJ.

Dzisiaj zaczyna się akcja strażaków z Sarbii, którzy postanowili urządzić aukcję. Na aukcji wystawionych będzie wiele ciekawych rzeczy, m.in. przekazane przez Gminę Kołobrzeg stylowe stacje pogodowe czy zestaw do gry w boule. Aukcja będzie dostępna na ich stronie na Facebooku.

Własną zbiórkę ogłosiło też przedszkole w Drzonowie. Nauczycielka z przedszkola, do którego uczęszcza poszkodowana Lena zorganizowała akcję na stronie pomagam.pl, którą można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook