W Silute na Litwie odbył się festiwal gastronomiczny połączony z konkursem kucharskim. Silute jest miastem partnerskim gminy Kołobrzeg, dlatego na zaproszenie także nasi reprezentanci pojechali na festiwal, by stanąć do konkursu.

Reprezentację gminy Kołobrzeg powitał mer Vytautas Laurinaitis. W ramach podziękowania za zaproszenie został obdarowany gadżetami gminy oraz regionalnymi produktami - masłem i śmietaną od Jolanty Strzechmińskiej z Bogusławca, serami Katarzyny Olejnik, przetworami od Anny Lewandowskiej ze Starego Borku, dżemem marchewkowym zrobionym przez KGW Karcinianki i innymi smakołykami. KGW Karcinianki podarowały także piękną eko-torbę, którą stworzyły same na zajęciach plastycznych.

Ekipą gotującą kierowały 2 doświadczone kucharki - sołtys Rościęcina Grażyna Staszewska oraz Stanisława Machaj. W konkursie startowało razem 57 ekip. Mimo że reprezentacja Gminy Kołobrzeg nie zwyciężyła, kolejka po przepyszną zupę rybną była ogromna.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook