Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska podpisała umowę przyznającą wsparcie uczniom, którzy muszą uporać się z negatywnymi skutkami pandemii. Ze strony Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpisywała członek zarządu Anna Bańkowska.

Urząd Gminy Ustronie Morskie w ramach projektu pn. Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne otrzyma blisko 20 000 złotych. Dzięki otrzymanemu wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dzieci i młodzież z Gminy Ustronie Morskie otrzyma 260 godzin wsparcia w postaci dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów oraz umiejętności uczenia się, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. W ramach otrzymanego grantu zatrudniony został psycholog, logopeda i nauczyciele, którzy prowadzą dodatkowe zajęcia dla 172 uczniów. Zajęcia pomogają zniwelować skutki izolacji społecznej uczniów w okresie zagrożenia COVID-19. Poświęcone są rozumieniu własnych emocji i emocji innych oraz wyrażaniu ich i radzeniu sobie z trudnymi uczuciami. Ważnym elementem są także zajęcia sportowe.: treningi z piłki siatkowej, badmintona czy lekkoatletyki. Powstanie także koło teatralne. Projekt rozpocznął się w lutym i potrwa do końca roku szkolnego 2021/2022 r.

Komentarze  
+4 # Wiz 2022-03-12 10:49
Nie lepiej było wysłać tej umowy pocztą? Paliwo drogie jak diabli, a pani Anna służbowym samochodem rozbija się po województwie. I do domku na weekend przy okazji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Zenek 2022-03-12 16:32
To pani wójt będzie miała pieniądze, żeby w końcu pomoc uchodźcom?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook