W ubiegłym tygodniu w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie odbyło się spotkanie mieszkańców Dźwirzyna, na którym ustalano wspólne stanowisko w kwestii dalszej rozbudowy Dźwirzyna oraz decyzji o zmianie planów miejscowych, w których dopuszcza się budowę nowych apartamentowców.

W  spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele firmy PENINSULA, oraz Wójt Gminy Kołobrzeg, Włodzimierz Popiołołek.

Spotkanie zostało zwołane, ponieważ mieszkańcy Dźwirzyna obawiają się, że Dźwirzyno o dotychczasowym wiejskim charakterze zostanie zabudowane wielkimi budynkami. Obawy dotyczą również utraty konkurencyjności oferty mieszkańców (pokoi na wynajem) wobec nowych apartamentów.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele firmy PENINSULA, która ma zamiar rozpocząć w tym roku swoją inwestycję polegającą na budowie aparthotelu, wyjaśnili, że będą kierować swoją ofertę do zupełnie innego klienta niż osoby szukające zakwaterowania w pensjonacie, więc nie będą stanowić żadnej konkurencji dla przedsiębiorców z Dźwirzyna. Ponadto oferta Dźwirzyna zostanie poszerzona m.in. o basen, strefę SPA, co stanowi dodatkową atrakcję dla tej miejscowości i całej Gminy. Pojawią się nowe miejsca pracy, a zadbany i uporządkowany teren wpłynie na poprawę estetyki miejscowości.

Mieszkańcy zadali również pytania czy obiekt zapewni odpowiednią ilość miejsc parkingowych oraz czy w okresie letnim będą prowadzone jakieś głośne prace budowlane. Przedstawiciel firmy PENINSULA zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby realizacja inwestycji nie była uciążliwa dla mieszkańców i turystów. Każdy apartament będzie miał zapewnione miejsce parkingowe w garażu podziemnym zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Na spotkaniu zostało również wyjaśnione, jak wygląda realizacja inwestycji od strony formalnej.

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu była kwestia organizacji imprez w okresie letnim. Ze strony mieszkańców padła propozycja rezygnacji z dużych imprez na rzecz organizacji weekendowych wydarzeń. Pan Wójt podkreślił jednak, że duże wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem turystów i są elementem, który przyciąga ich do Gminy. Przekazał również, że za pomysły i organizację imprez od teraz będzie odpowiedzialna nowa dyrektor Centrum Kultury i Promocji, która już przedstawiła swój program i wizję na rozwój promocji Gminy Kołobrzeg na konkursie.

 

Komentarze  
-1 # werka 2024-02-07 12:07
Mieszkańcy Dźwirzyna jeżeli wierzycie "zapewnieniom"firmy PENINSULA, to wkrótce boleśnie doświadczycie ich obecności w waszej spokojnej enklawie wypoczynku. Szczególnie będzie bolało w portfelach, ale też w zakresie spokoju i ciszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn