W Hotelu "HAVET" z inicjatywy Wójta Gminy Kołobrzeg odbyło się spotkanie z gestorami branży turystycznej. Celem spotkania było omówienie przygotowań do sezonu wakacyjnego 2024.

Na spotkaniu obecni byli m.in. lokalni przedsiębiorcy z branży turystycznej i noclegowej, wójt oraz urzędnicy. Piotr Bińczyk z Kapitanatu Portu w Dźwirzynie poinformował o sprawach związanych z użytkowaniem i utrzymaniem plaży, zejściami na plażę oraz kosztach ostróg poszerzających plażę. Zastępca Komendanta Policji z Komendy Powiatowej w Kołobrzegu, podinspektor Robert Adamczyk, poinformował o stanie przygotowań Posterunku w Dźwirzynie do obecnego sezonu. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie, Magdalena Kołsowska, zreferowała przygotowania do sezonu, poruszając m.in. sprzątanie plaży, organizację kąpielisk oraz działalność obiektów sportowych. Marta Grabczak z Urzędu Gminy Kołobrzeg opowiedziała o dzierżawach plaży, eventach w ramach zawartych umów dzierżawy oraz sprawach zajęcia pasa drogowego. Pracownica Referatu Promocji, Małgorzata Aptewicz, omówiła kalendarz imprez na najbliższy sezon.

Wójt omówił całość przygotowań do sezonu, poruszył kwestie komunalizacji portu w Dźwirzynie i jego skutki finansowe dla gminy. Zapewnił o cyklicznych spotkaniach z branżą przed, a także po każdym sezonie, celem podsumowania i wyciągnięcia wniosków.

Zgromadzeni uczestniczyli w dyskusji, w której padły uwagi i pomysły dotyczące organizacji obecnego i przyszłych sezonów letnich.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn