8 i 9 czerwca Budzistowo przypomni o swoim ponad tysiącletnim dziedzictwie. Wszystko za sprawą VI Festiwalu Wczesnośredniowiecznego „Budzistowo – dawny Kołobrzeg”. 

W ten weekend w Budzistowie już po raz szósty będzie można odbyć wielką wyprawę do czasów przedlokacyjnego Kołobrzegu. To tu przeniesiemy się do czasów pierwszych Piastów. VI Festiwal Wczesnośredniowieczny rozpocznie się w sobotę 8 czerwca  na terenie dawnego podgrodzia – łące przy ul. Kasztanowej w Budzistowie.

Festiwal Wczesnośredniowieczny w Budzistowie jest jednym z największych festiwali historycznych w kraju. W tym roku organizatorzy odniosą się do tematu XII wieku. Bardzo dużo działań będzie się skupiało na popularyzacji epoki w formie naukowej.  Kołobrzeg jest miastem wielkich Bolesławów, Bolesława Chrobrego oraz Bolesława III Krzywoustego, i to na nim organizatorzy skupią się w tym roku najbardziej. Nie zabraknie także zabaw i zajęć dla najmłodszych, warsztatów rzemieślniczych i wielu innych atrakcji.

Tematem tegorocznego Festiwalu jest 900-lecie misji chrystianizacyjnej św. Ottona z Bambergu. Organizatorzy przedstawią jego działania oraz realia jakie na pomorzu występowały, w zupełnie innym świetle. VI Festiwal Wczesnośredniowieczny w Budzistowie rozpocznie się w sobotę 8 czerwca i potrwa do niedzieli 9 czerwca. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej w materiale wideo.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn