Koszykarska Energa Kotwica Kołobrzeg w ramach rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi pokonała na wyjeździe własnym terenie SKK Siedlce 86:81 (28:17, 26:28, 17:18, 15:18).
Spotkanie rozpoczęliśmy od celnego rzutu Daniela Grujca. Na nasze punkty odpowiedział jeden z dwóch liderów SKK Rafał Król. Po tym rzucie nastąpiła bardzo ważna seria punktowa. Była to seria 7-0 dzięki świetnym rzutom Łukasza Bodycha oraz Szymona Ryżka. Dalsza część kwarty to przewaga Kotwicy utrzymująca się w okolicach 10 punktów. Końcowa część kwarty to trzy celne trójki gospodarzy, którzy tym samym zniwelowali przewagę gości do 2 punktów. Na nasze szczęście w ostatnich dwóch minutach trafiali tylko kołobrzeżanie. Wynik ustalił na 2 sekundy przed końcem Damian Janiak rzutem za 3 punkty. Pierwszą kwartę wygraliśmy wysoko 17-28.
Pierwsze punkty w drugiej kwarcie padły dopiero po ponad minucie gry. Rzucanie w tej kwarcie rozpoczął Rafał Sobiło. Po tym rzucie nastąpiła ofensywa rzutowa obu drużyn, w której drużyny rzuciły łącznie blisko 60 punktów. Na przerwę schodziliśmy z 9 punktową przewagą. Trzecia kwarta toczyła się na zasadzie kosz za kosz dzięki takiej grze tę część meczu kończyliśmy z 8-punktową przewagą. Od samego początku czwartej kwarty gospodarze próbowali odrabiać straty. Niestety, rozpoczęliśmy nie najlepiej tą kwartę. Przez ponad 3 minuty nie potrafiliśmy oddać celnego rzutu. Pierwsze punkty dla Kotwicy zdobył Łukasz Bodych. Zespół z Siedlec nie zamierzał się zatrzymywać i w połowie przewaga Kotwicy zmalała do 2 punktów. Po celnym rzucie wolnym Macieja Strzeleckiego nastąpiła kolejna w tym meczu seria Kotwicy 7-0. Daniel Grujić wraz z Jakubem Zalewskim oraz Jakubem Staniosem przywrócili bezpieczne 11 punktowe prowadzenie. Ostatecznie mecz wygraliśmy różnicą 5 oczek. Obecnie plasujemy się na 12 miejscu w ligowej tabeli.