×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Jak podaje portal nocowanie.pl najbardziej popularny w 2017 roku okazał się Kołobrzeg – letnia stolica zachodniopomorskiego. Zapytania turystów o nocleg w tym mieście w 2017 stanowiły ponad 15% zapytań dla całego województwa. W stosunku do roku poprzedniego miasto odnotowało o 75% zapytań więcej. 
Polskie morze ciągle jest popularnym kierunkiem podróży i przyciąga turystów nie tylko latem. Wypoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi się kojarzyć tylko z opalaniem na plaży, morskimi kąpielami oraz smażoną rybką, lodami i goframi.
Województwo zachodniopomorskie w 2017 roku zajęło trzecie miejsce w kraju pod względem ilości wysłanych zapytań o nocleg. Porównując statystyki z ubiegłego roku, zainteresowanie zachodniopomorskim wśród turystów wzrosło aż o 57%. 
Nieprawdą jest, że rejony nad polskim morzem wybierane są tylko w okresie letnim. 
Miejscowości położone nad Bałtykiem cieszą się popularnością przez cały rok. Turyści 
wybierają Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Mielno głównie ze względu na prozdrowotne 
właściwości jodu, który najlepiej działa i ma największe stężenie właśnie zimą i wiosną.

Najbardziej popularny w 2017 roku okazał się Kołobrzeg – stolica zachodniopomorskiego. Zapytania turystów o nocleg w tym mieście w 2017 stanowiły ponad 15% zapytań dla całego
województwa. W stosunku do roku poprzedniego miasto odnotowało o 75% zapytań więcej. Na podium znalazły się jeszcze Międzyzdroje – ponad 10% wszystkich zapytań w województwie i Mielno – 9%. Na kolejnych pozycjach możemy znaleźć Pobierowo, Rewal, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Świnoujście, Dziwnów, a listę top 10 zamyka Międzywodzie. 
Podróże w kraju są wybierane przez turystów coraz częściej. W ciągu kilku ostatnich lat 
obserwujemy intensywny rozwój branży turystycznej, powstaje coraz więcej obiektów 
noclegowych oraz atrakcji turystycznych. Podróżni cenią również wypoczynek w Polsce ze 
względu na bezpieczeństwo, a ceny takich wyjazdów są bardziej atrakcyjne od wycieczek za 
granicą.
 
Jak wynika ze statystyk portalu nocowanie.pl średni pobyt w województwie zachodniopomorskim liczy 5 dni, gdzie pomorskie wybierane było średnio tylko na 4 noce w 2017. Najdłuższe pobyty
turyści rezerwują od czerwca do września. Cenowo najkorzystniej z pierwszej trójki wypadł Kołobrzeg, średnia cena noclegu dla jednej osoby to 47 zł, następnie plasują się Międzyzdroje – średnio ok. 53 zł i Mileno – ok. 55 zł za nocleg. Oczywiście ceny uzależnione są od pory roku i standardu obiektu noclegowego w którym chcemy się zatrzymać.

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2017 w porównaniu do analogicznego okresu 2016.
Komentarze  
0 # Kasiuleczkie 2019-07-19 12:13
Ja ostatnio wybrałam się do Nowego Sącza, i odwiedziłam tam https://miasteczkogalicyjskie.pl/ było bardzo elegancko a dodatkowo w tamtejszej gospodzie zaskoczyły mnie bardzo dobre dania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn