- RIO nie miała kompetencji, aby oceniać uchyloną uchwałę Sejmiku z maja 2018 r. w sprawie pomocy finansowej dla samorządów na programy in vitro. To skandaliczny przykład pracy pod polityczne dyktando PiS - ostro komentował sprawę marszałek O. Geblewicz. Radni jednomyślnie zagłosowali za odwołaniem się w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Do ekspozycji na kleszcze dochodzi w okresie wiosenno-letnim, natomiast wzrost zachorowań obserwuje się jesienią i zimą. W pierwszym kwartale 2018 roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zarejestrowała 140 osób chorujących na boreliozę z czego 16 wymagało hospitalizacji. Urząd Marszałkowski WZ przygotował kampanię informacyjną.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...

Z roku na rok zwiększa się sprzedaż leków a co za tym idzie i ich spożycie. Leki  dostępne bez recepty i suplementy diety stosuje 89 proc. dorosłych Polaków. Najczęściej są to środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz łagodzące objawy przeziębienia lub grypy. Pod względem ilości zażywanych środków przeciwbólowych zajmujemy drugie miejsce w Europie.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej...