Zapraszamy na program artystyczny z okazji 76. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim w wykonaniu członków kołobrzeskich chórów.

18 marca to data, obok której Kołobrzeżanin nie może przejść obojętnie. Wówczas, 76 lat temu rozpoczęła się powojenna historia naszego miasta, a tamtejsze wydarzenia wciąż pozostają żywe w pamięci kombatantów, ich rodzin, są przekazywane kolejnym pokoleniom. W tym roku postanowiliśmy zaprosić do przygotowania specjalnego okolicznościowego programu reprezentantów kołobrzeskich chórów, którzy od niedawna dopiero  mogą spotykać się na próbach. Z tego powodu nie usłyszymy chórów w pełnych składach, ale kameralną grupę chórzystek i chórzystów  - członków chórów „Cantores Colabregae”, „Jedność”, „Cantabile” i „Kombatant”. Na fortepianie zagra  Krzysztof Subocz, zaś w role narratorek i recytatorek wcielą się panie  Elżbieta Niewiarowska i Lucyna Marcinkowska. W programie nie zabraknie wspomnienia Emilii Gierczak, opowieści o pierwszym spotkaniu żołnierzy polskiej piechoty z morzem, ale również wierszy opiewających piękno naszego miasta. Wszystko solidnie okraszone piosenkami, które zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej, takimi jak „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Tak mało trzeba nam”, „Pierwszy siwy włos”, „Od nocy do nocy”, piosenki znane z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. W programie znajdzie się też kilka muzycznych niespodzianek. Serdecznie zapraszamy, wstęp na koncert wolny po okazaniu bezpłatnej wejściówki, którą można otrzymać w kasie RCK. Ilość miejsc ograniczona.

Koncert odbędzie się 18 marca 2021 r. godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK.

rck 18 marca 1

Komentarze  
0 # Durango 2021-03-13 15:22
A ja myślałem ,że głównym wydarzeniem będzie pokaz koła od szwabskiego czołgu.Rzecz jasna z okazji walk o Kołobrzeg...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook