25 czerwca Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Fundacja Prosvita z Wałcza serdecznie zapraszają na kolejny koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. Jest to już XXV jubileuszowa odsłona tego festiwalu.

Wystąpią zespoły:

•Łemko Tower (Strzelce Krajeńskie)

•Łem My (Komańcza)

•Huculska Zabawa (Wyżnica - Ukraina)

•Kozackie Zabawy (Kijów - Ukraina)

•Hoyraky (Bielsk Podlaski).

25.06.2021 (piątek), godz. 17.00, scena plenerowa RCK, ul. Solna 1. Wstęp wolny.

Huculska Zabawa z Wyżnicy (Ukraina) - grupa wokalna, prezentująca znane ukraińskie utwory muzyczne, Styl zespołu to pop-folk. Będzie więc można nawet zatańczyć w rytm skocznych melodii. Grupa zaprasza widzów do wspólnej zabawy, włączając ich tym samym do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Kolejno wystąpią także - znana w w Polsce kapela folkowa Łemko Tower ze Strzelc Krajeńskich. Jak sami o sobie piszą: "Lemko-Tower wyrósł z naturalnej potrzeby młodych ludzi do wyrażania siebie przez muzykę korzeni". I zespół Łem My z Komańczy. "Łem MY" to zespół, który tworzą ludzie połączeni wspólną pasją i zamiłowaniem do kultury, sztuki, obyczajowości i języka ludności zamieszkującej między innymi zachodni skrawek Bieszczadów - Łemkowszczyzny. Szukanie starych tekstów piosenek, które kiedyś śpiewały nasze babcie, zapisywanie dawnych obyczajów i pielęgnowanie języka to pomysł na to, by zostawić po sobie "coś" dla następnych pokoleń. Grupa jest żywym dowodem na to, że muzyka nie dzieli, lecz łączy obyczaje. Kierownikiem zespołu jest Włodzimierz Kopylec. Zespół powstał w 2013 r.

Kolejny zespół to "Kozackie Zabawy" z Kijowa - znany już i ceniony zespół (także w Kołobrzegu). Świetna muzyka, teksty, wspaniałe męskie głosy - wszystko to sprawia, że mimo woli oddalamy się od rzeczywistości i przenosimy się nad Dniepr i szerokie ukraińskie stepy... .

Ostatnia grupa to zespół "Hoyraky" z Bielska Podlaskiego - folk-rock z Podlasia. Uczestnik „Must be the music. Tylko muzyka” w roku 2013. Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest Podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu (wzbogacając je szczyptą rocka i reggae). Tworząc zespół złożony z osób o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym, starają się by powiedzenie „Muzyka łączy ludzi” nie było pustym sloganem.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn