W środę, 30 czerwca Regionalne Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie organizowane przez International Dance Academy w Kołobrzegu. Tego dnia zaprezentowany zostanie premierowy spektakl baletowy p.t.: „Oto człowiek” w choreografii Karoliny Cichy-Szromnik i wykonaniu uczniów szkoły.

Przedsięwzięcie, jak czytamy w libretto, opowiada o genezie człowieczego losu. Początku, który często sprawia, że tracimy kontakt z miłością pojmowaną taką, jaka jest w rzeczywistości oraz o konsekwencjach tego procesu. Wskazuje również, że to do nas należy decyzja, czy chcemy ten kontakt odnaleźć. „Oto człowiek” jest zatem podróżą w głąb nas samych.

30 czerwca odbędą się 2 spektakle: o godz. 17.00 i 18.30. Przed drugim występem zostanie wyświetlony zostanie film projektowy p.t.: „Youth, Dance & Video” zrealizowany pod koniec 2020 r. przez International Dance Academy w Kołobrzegu na zaproszenie UNESCO – sekcja tańca CID w Paryżu. Produkcja ta została uznana przez tę organizację za jedną z najbardziej wartościowych pod względem propagowania idei UNESCO, w kategorii Education for All (ang. Edukacja dla wszystkich). Warto zaznaczyć, że film współtworzyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu.

Termin i miejsce spektaklu: 30.06.2021 r. (środa), godz. 17.00 i 18.30, sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1. Bilety będą w sprzedaży w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook