Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na Wakacyjny Teatralny Elementarz. W środę 4 sierpnia 2021 o godz. 17.00 na scenie plenerowej RCK zaprezentowany zostanie spektakl „Recepta na odwagę” w wykonaniu Teatru Promyk z Warszawy.

Głównymi bohaterami przedstawienia są doskonale znani dzieciom mieszkańcy lasów: dwa zające, puchacz, kruk oraz wilk. Kicek to wesoły i bystry zajączek, któremu jednak brakuje odwagi. Kłopot polega na tym, że powinien ją mieć, by móc radzić sobie w lesie. W jej zdobyciu próbuje pomóc mu dziadek Skakazjusz, aranżujący różne sytuacje mające sprawić, aby Kicek przestał wszystkiego się bać. Niestety wszelkie jego starania kończą się fiaskiem. Sytuacja diametralnie zmienia się w chwili, gdy dziadek wpada w zastawione w lesie wnyki. Ratunkiem w tej sytuacji staje się zdobycie przez małego zajączka liści kapusty, koniecznej do zrobienia leczniczych okładów dziadkowi. Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza, że nie wszyscy mieszkańcy lasu są mu życzliwi. Jednak miłość do dziadka i chęć niesienia mu pomocy sprawiają, że Kicek zapomina o strachu i przezwycięża wszystkie przeszkody. Oczywiście nie możemy lekceważyć aktywnego udziału widzów, którzy cały czas starają się pomagać zajączkom. To także dzięki nim wszystko kończy się szczęśliwie. Dziadek otrzymuje lekarstwo, a Kicek staje się odważnym zajączkiem.

Spektakl dla dzieci od lat 3.

Wstęp wolny.

Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu na 2021 r.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook