14 sierpnia Regionalne Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu duetu gitarowego Compadres. Za sprawą pochodzących ze Szczecina muzyków nastąpi zdecydowany odwrót od klasycznej muzyki kameralnej w stronę gorącej muzyki hiszpańskiej, rytmów flamenco czy brzmień rodem z Ameryki Łacińskiej.

Compadres Duo swoim recitalem gitarowym będzie przekonywał zgromadzoną publiczność do tego, do czego w zasadzie przekonywać nie trzeba – do piękna i kunsztu tej muzyki, która dodatkowo znakomicie komponuje się z klimatem rozgrzanego słońcem nadmorskiego kurortu. Na Placu Koncertów Porannych brzmieć będą m.in. Corazon Espinado Carlosa Santany, utwory znane z repertuaru Gipsy Kings, Los Lobos, niezrównana Guantanamera, a także autorskie kompozycje Przemysława Bielca.

Compadres na scenie muzycznej istnieje z pewnymi przerwami od 1992r. Założył go Przemysław Bielec zainspirowany muzyką flamenco, muzyką latynoską i hiszpańską i taką to właśnie muzykę grał zespół od początku swego istnienia. I chociaż skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, licząc od 2 do 6 muzyków, to zamiłowanie do tej muzyki niezmiennie dominowało zawsze. Dzięki temu Compadres zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą na mniejszych, bądź większych scenach muzycznych. Zespół zawsze grał muzykę żywiołową, z hiszpańskim temperamentem i latynoskim zacięciem. Zawsze była to też muzyka na żywo. Zespół – choć na chwilę obecną w dwuosobowym składzie Marian Mazurek i Przemek Bielec – nadal wykonuje utwory takich zespołów jak Gipsy Kings, Los Lobos, takich wykonawców jak Ricky Martin, czy Carlos Santana. Marian Mazurek jest gitarzystą z wieloletnim stażem i zamiłowaniem do muzyki gitarowej. Wiele lat współpracował jako gitarzysta z Teatrem Polskim, Ryszardem Laoszewskim, zespołem Grupo Costa, Piwnicą przy Krypcie, czy Operą na Zamku. Przemysław Bielec jest szczecińskim gitarzystą, absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu filii w Szczecinie, pełnym pasji i inspirującym nauczycielem gitary w trzech szczecińskich szkołach muzycznych, oraz niestrudzonym propagatorem tego pięknego instrumentu. Koncertuje solo, w zespole Compadres, którego jest założycielem, z zespołem Grupo Costa, współpracował z wieloma aktorami szczecińskich scen, Teatrem Polskim, czy Piwnicą przy Krypcie.

PORANNE KONCERTY KAMERALNE 2021

Hiszpańskie brzmienia z duetem gitarowym COMPADRES 14 sierpnia 2021,

Plac Koncertów Porannych przy Bindażu Graba Pospolitego w Kołobrzegu

sobota, godz.11.00, wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook