Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza w niedzielę na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. "Żeby umarło przede mną".

Reportaż Jacka Hołuba pod tytułem "Żeby umarło przede mną" jest punktem wyjścia do pracy podczas rozpoczynających się prób do nowego spektaklu. Historie matek niepełnosprawnych dzieci, włożone są w szerszy kontekst stawania się rodzicem. Początkowa gra statystyk w budowaniu realizacji mężczyzn i kobiet, płynnie przechodzi w prawdopodobieństwo narodzin dziecka, którego zachowanie i wygląd odbiega od wszystkich przyjętych norm. Zaczyna się huśtawka emocji, a co za tym idzie form języka teatralnego. Eksperymentalne metody inscenizacji zorientowane są na próbie wcielenia się, a co za tym idzie zrozumienia bohaterek reportażu, których każdy dzień jest próbą godnego życia. Powstaje tylko pytanie czy w kapitalistycznej rzeczywistości, kulcie idealnego ciała jesteśmy w stanie zrozumieć ich sytuację? Czy znajdziemy w sobie na tyle empatii, aby nie odwracać od nich wzroku?

Reżyseria: Daria Wiktoria Kopiec

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Adrianna Jendroszek, Wojciech Kowalski, Marcin Borchardt

Czas trwania spektaklu: 1h 40min (bez przerwy)

•Autor: Martyna Lechman

•Inspicjent: Hanna Student

•Scenografia: Matylda Kotlińska

•Foto: Izabela Rogowska

•Muzyka: Teoniki Rożynek

•Kostiumy: Patrycja Fitzet

•Choreografia: Helena Ganjalyan

•Ekspert do spraw treningu: Karolina Lejkam

12.09.2021(niedziela), godz.18.00.

Sala widowiskowa RCK ul. Solna 1.

Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK oraz na Kupbilecik.pl

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn