Regionalne Centrum Kultury zaprasza na niedzielny koncert pt. "Grudniowa opowieść" w wykonaniu Pameli Tan Nicholson oraz Baltic Neopolis Orchestra pod batutą Miguela Angela Navarro. Koncert rozpocznie się 19.12.2021 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK.

Kariera Pameli Tan Nicholson trwa już cztery dekady. Artystka znana z sukcesów w łączeniu różnych gatunków, dyscyplin i wpływów wielokulturowych. Jej wyjątkowa umiejętność przekraczania granic gatunków muzycznych sprawiła, że muzyka tradycyjna i klasyczna stała się dostępna dla większej rzeszy odbiorców. W podobnym charakterze napisała i wystawiła spektakle w Royal Albert Hall i Royal Opera House z udziałem gwiazd spoza świata muzyki klasycznej, takich jak Joaquin Cortez, Zucchero, Madonna i Andy Serkis. Jest założycielką m.in. Singapore Philharmonic Orchestra, która przekształciła się w w pełni profesjonalną Singapore Symphony Orchestra. Jako scenarzystka, reżyserka i producentka stworzyła koncepcję działania i doprowadziła swoją córkę Vanessę-Mae do międzynarodowej sławy.

Miguel Angel Navarro tonany hiszpański muzyk, dyrygent i wykładowca. Brał udział w nagraniu ponad 30 albumów z takimi artystami jak: Luciano Pavarotti, Alfredo Kraus, Ainhoa Arteta, Witold Lutosławski, Charles Duttoit, Martha Argerich, Sumi Jo lub Jessy Norman, także w kilku filmach i teatralnych produkcjach muzycznych. Występował w takich miejscach i z zespołami jak: The London Covent Garden, Oviedo Filarmonia (Hiszpania), Baltic Neopolis Orchestra (Polska), Orquesta Filarmónica de Yucatán (Meksyk), Philharmonic Orchestra of Thessaloniki (Grecja). Prowadził orkiestry w różnych krajach na wielu kontynentach. Obecnie jest szefem Superior Conservatoire w Castellón i dyrektorem artystycznym Academy Maurice Andre. Jest także dyrektorem artystycznym hiszpańskiej MPV Orchestra.

Z kolei tożsamość muzyczną Baltic Neopolis Orchestra kształtował szereg osobowości muzycznych, z których największy wpływ na zespół wywarł światowej sławy skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev – dyrektor artystyczny zespołu od 2015 roku. Zespół zdobył szerokie uznanie słuchaczy i krytyki występując w salach koncertowych w Europie i Azji, m.in w Niemczech, Francji, Czechach, Estonii, Chorwacji, Grecji, Norwegii, Malezji, Japonii, Singapurze, Laosie, Kambodży, na Filipinach. Orkiestrą Baltic Neopolis na co dzień kieruje altowiolistka Emilia Goch Salvador. Dzięki jej staraniom w składzie zespołu znaleźli się najlepsi polscy instrumentaliści, uczestniczący ogólnopolskich i międzynarodowych projektach muzycznych. Na dorobek artystyczny Orkiestry składa się osiem płyt w tym Musica Sacra 5 Pawła Łukaszewskiego z udziałem BNO (2014), która dostała nagrodę muzyczną Fryderyk. W swoim trzynastoletnim dorobku artystycznym znalazło się m.in. 900 koncertów w Szczecinie, województwie zachodniopomorskim, Polsce i za granicą, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności w 2014 roku, statuetka Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Muzyka kameralna, nominacja do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2016 i 2017, 2020 r.

W programie "Grudniowej opowieści" znajdą się m.in. dwa koncerty fortepianowe Johanna Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusa Mozarta, „Adagio na smyczki” Samuela Barbera oraz wprost nawiązujące do nadchodzących świąt "Concerto Grosso Op. 6 nr 8 Na Boże Narodzenie" Arcangelo Corellego, czy takie gwiazdkowe "hity” jak "Let it snow”, "White Christmas” czy "Have Yourself a Merry Little Christmas.

Bilety w cenie: 40 zł (normalny i w dniu koncertu) oraz 35 zł (ulgowy) są jeszcze dostępne w kasie RCK.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook