W minioną środę, Regionalne Centrum Kultury, zamieniło się w Centrum, ale Gier Komputerowych. W tym dniu miała swoją premierę nowa gra komputerowa DEREK, która powstała  podczas warsztatów multimedialnych.

Gra komputerowa DEREK powstała podczas warsztatów multimedialnych realizowanych w RCK w mijającym roku szkolnym. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kołobrzeskich szkół w wieku 12-16 lat, łącznie 15 osób. Jest to już drugi rok działalności warsztatów pod okiem Adama Frankiewicza. 

Podczas premiery gry DEREK uczestnicy warsztatów wspólnie zagrali w grę na ekranie kinowym wraz z całą ekipą Lazy Coast Games - pierwszej kołobrzeskiej stajni gier wideo działającej przy Regionalnym Centrum Kultury. Gra ma 66 poziomów. W wersji fabularnej pokazano ich 27, a jej bohaterami są Dostawca pizzy i Demoniczny latarnik. Gra jest już dostępna w internecie. Na koniec premiery wyświetlono krótki film pokazujący pracę zespołu młodych programistów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn