Zapraszamy na dwudniowe święto muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej! W tym roku artyści związani z Teatrem Wielkim w Łodzi zaprezentują w Kołobrzegu dwa duże koncerty.

12 sierpnia w programie "Cała sala śpiewa z nami" zabrzmią światowe przeboje muzyki operetkowej, musicalowej i popularnej okraszone tańcem, humorem i jak nietrudno się spodziewać przy tym zestawieniu repertuaru, zachwytami publiczności. Pojawią się tu m. in. kompozycje Webbera, Cohena, Bernsteina, Straussa, Lehara, Offenbacha.

13 sierpnia podczas "Wielkiej Gali muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej" artyści wykonają fragmenty takich dzieł jak Rigoletto, Carmen, Traviata, Tosca, Zorba, Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła wdówka, Wiedeńska krew, muzykę E. Morricone oraz kilka niespodzianek.

Głosy damskie to ulubienice festiwalowej publiczności Aleksandra Chacińska - sopran i Dominika Kobalczyk - sopran/mezzosopran, a także znakomicie zapowiadające się reprezentantki młodszego pokolenia Marlena Rygiel - mezzosopran i Małgorzata Miszkiewicz - sopran koloraturowy, które szturmem podbijają jej serca od poprzedniej edycji.

Głosy męskie to dysponujący barytonem Ziemowit Wojtczak oraz aż pięciu tenorów (w tym jeden dramatyczny): Mirosław Niewiadomski, Dawid Kwieciński, Dominik Sutowicz, Wiktor Sobkowiak, Krzysztof Lachman. Na wiolonczeli zagra Marcin Bańczyk, brzmieniem trąbki oczaruje Konrad Boniński. Jak zwykle sceną zawładną Artyści Chóru, Baletu oraz Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod muzyczną dyrekcją Michała Kocimskiego.

Całość zgrabnie upnie w całość dowcipną konferansjerką reżyser i autor scenariuszy koncertów, dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej, Jerzy Wolniak.

Amfiteatr w Kołobrzegu, godz. 20.00

Bilety na każdy dzień: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w RCK, ul. Solna 1, na tobilet.pl oraz przed wejściem do amfiteatru.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn