Wyjątkowy spektakl na scenie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta już 1 października. RAP MAGISTER to pierwsza na świecie praca magisterska napisana w formie rapu.

Jej tematem jest praca aktora nad rolą na przykładzie ról aktorskich Tomasza Kota. Rap Magister czyli Dyplom Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie został obroniony podczas pandemii przez internet. Po raz pierwszy publiczność zobaczyła go podczas konkursu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jury w uzasadnieniu werdyktu napisało, że Rap Magister otrzymał główną nagrodę za brawurowy manifest miłości do aktorstwa i przypomnienie nam, dlaczego kochamy film i teatr. Jury doceniło też precyzję wykonawczą, ogrom pracy inscenizacyjnej i w pełni autorski koncept, uruchamiający współczesną hiphopową formę.

Oto nagrody Olka Talkowskiego, które otrzymał za swój autorski spektakl pt. Rap Magister:

– Wygrał na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 2022 we Wrocławiu w Nurcie Off .

– Dostał również Nagrodę Publiczności Przeglądu Piosenki Aktorskiej w tym samym konkursie Off.

– Zdobył nagrodę Trójząb Neptuna FAMA 2022 dla najlepszego projektu i wydarzenia zrealizowanego podczas festiwalu.

Inne nagrody Olka Talkowskiego są wymienione pod opisem przedstawienia pt. Olek Talkowski Show, który również można usłyszeć i zobaczyć w Klubie Komediowym Charlie.

Czas trwania 70 minut

Obsada:

wokal – Olek Talkowski

perkusja – Artur Pałusz

Realizacja: słowa, muzyka, reżyseria – Olek Talkowski

światło – Filip Marszałek

video, scenografia – Marcin Chlanda

1.10.2023, godz. 18.00

Bilety w cenie: 35zł (normalny)/ 25zł (ulgowy/ Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa RCK.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn