Wraz z jesienią, która rozgościła się w Kołobrzegu na dobre, proponujemy uwadze publiczności znakomite wykonanie prawdopodobnie najpopularniejszego utworu wszechczasów skomponowanego przez jednego z najbardziej płodnych XVIII-wiecznych kompozytorów – „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Cztery koncerty skrzypcowe często prezentowane odrębnie, tym razem zabrzmią w całości pozwalając na rozkoszowanie się każdym aspektem skomponowanego przez Vivaldiego dzieła. Wykonania podjęli się wybitni kameraliści młodego pokolenia, liderzy i muzycy czołowych polskich orkiestr: Orkiestry Sinfonia Varsovia, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki - Filharmonii Wrocławskiej, a także wykładowcy Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu tworzący zespół Ami Ensemble. Jego członkowie są nie tylko laureatami wielu prestiżowych konkursów i festiwali - ale przede wszystkim przyjaciółmi, dla których wspólne kreowanie muzyki jest drogą do artystycznego spełnienia.

W składzie zespołu wystąpi Celina Kotz - jedna z najciekawszych skrzypaczek młodego pokolenia, laureatka Nagrody Publiczności XV Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Jej interpretacje zachwycają publiczność i budzą uznanie jury wielu konkursów. Celina Kotz debiutowała z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Poznańskiej mając 11 lat i od tego czasu regularnie koncertuje. Występowała z większością polskich, a także wieloma zagranicznymi orkiestrami, współpracując przy tym z dyrygentami światowej sławy takimi jak Christoph Poppen, Yuki Miyagi, Jesús Medina, Grzegorz Nowak czy José Maria Florêncio. W 2016 roku podczas trasy koncertowej po USA zadebiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall. Występowała także w wielu krajach Europy oraz Azji. Ważną częścią jej aktywności jest kameralistyka. Od wielu lat koncertuje z pianistą Marcinem Sikorskim. Współtworzy również Trio im. Wiłkomirskich nad którym patronat objęli Wanda i Józef Wiłkomirscy, a którego debiutancka płyta otrzymała nominację do prestiżowej nagrody International Classical Music Awards. Angażuje się również w liczne kameralne projekty z wybitnymi artystami, takimi jak: Katarzyna Duda, Katarzyna Budnik, Bartłomiej Nizioł, Klaudiusz Baran, Marek Bracha, Maciej Frąckiewicz, Marcin Zdunik czy Janusz Wawrowski. Jest współzałożycielką, dyrektorem artystycznym oraz koncertmistrzem Polish Soloists String Orchestra, a także członkiem orkiestry Sinfonia Varsovia. Artystce bliska jest też działalność pedagogiczna - pracuje z dziećmi oraz młodzieżą w ramach warsztatów i kursów muzycznych. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu stypendialnego Młoda Polska, Prezydenta Poznania, Stowarzyszenia Business and Professional Women's Club, a także fundacji Pro Bono Musicae i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Artystka gra na skrzypcach Jacka Steczkowskiego z 2010 roku.

Bilety na koncert w cenie 45 zł (normalne/w dniu koncertu) i 35 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel. 94 35 249 49 w. 49, i na tobilet.pl.

15.10.2023 (niedziela), g. 18.00, sala widowiskowa RCK „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu AMI ENSEMBLE (Celina Kotz – solo, Malwina Kotz – skrzypce, Piotr Kosarga – skrzypce, Mateusz Doniec -altówka, Piotr Mazurek – wiolonczela, Justyna Wróblewska - klawesyn)

W programie:

Koncert nr 1 E-dur „Wiosna” („La Primavera”), RV 269 Allegro Largo Allegro.

Koncert nr 2 g-moll „Lato” („LʼEstate”), RV 315 Allegro non molto Adagio e piano – Presto e forte Presto.

Koncert nr 3 F-dur „Jesień” („LʼAutunno”), RV 293 Allegro Adagio molto Allegro

Koncert nr 4 f-moll „Zima” („LʼInverno”), RV 297 Allegro non molto Largo Allegro.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn