Rok 2023 - rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji zapraszamy Państwa do Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na wyjątkowe spotkanie z zespołem Kasia Osterczy Trio.

Jest to zespół o nietypowym i rzadko spotykanym instrumentarium. Inspirację do jego powstania stanowiła muzyka minimalistyczna, której brzmienie liderka starała się przenieść do współczesnej muzyki jazzowej. Do współpracy zaprosiła uznanych muzyków jazzowych młodego pokolenia - gitarzystę i kompozytora Piotra Scholza oraz saksofonistę Kubę Marciniaka. W 2020 roku zostali laureatami programu Jazzowy Debiut Fonograficzny organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, dzięki któremu ukazała się debiutancka płyta zespołu Kasia Osterczy Trio zatytułowana „Travel Elegy”. Album „Travel Elegy” to zbiór osobistych muzycznych interpretacji wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka i Clare Cavanagh. Pełna mądrości i błyskotliwych spostrzeżeń twórczość poetki kryje w sobie bliską artystce wrażliwość, którą starała się ukazać w swoich kompozycjach.

08 października 2023, godz. 18:00 Sala widowiskowa RCK

Bilety: 40zł(normalny), 35zł(ulgowy/Karta Mieszkańca) dostępne w kasie RCK i na tobilet.pl

Fot. Sisi Cecylia

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn