Dział Promocji Miasta i Laboratorium Kultury Adebar zapraszają mieszkańców, samorządowców, radnych, na cykl spotkań otwartych w kontekście szeroko pojętych działań w ramach ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

„Kołobrzeg - miasto kultury czy powiatowy folklor?” - to temat najbliższego spotkania, które odbędzie się w Laboratorium Kultury Adebar.

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, po co nam kultura wysoka? Jak powinna ona wyglądać w naszym mieście, do kogo powinna być skierowana i jakie warunki brzegowe powinna spełniać. Porozmawiamy o tożsamości kulturowej, o tym czy kultura może poruszyć i integrować lokalną społeczność. Jak szerokich wymaga kompetencji kulturowych odbiorcy oraz czy jest dostatecznie zaangażowana w problemy natury ogólnej?

O tym będziemy rozmawiać w sobotę 21. października o godzinie 14. w Laboratorium Kultury Adebar.

Do dyskusji zaprosiliśmy kuratorów kręgów programowych opisanych w konkursowej aplikacji do Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku: Zuzannę Ziomecką, Daniela Jacewicza, Krystiana Legierskiego i Piotra Pazińskiego.

Cykl spotkań „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu – pytania, wyzwania i opinie”

Otwarte publiczne spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu polegają na pogłębionej dyskusji dotyczącej problemów miasta i regionu, które wymagają szerokiej konsultacji społecznej. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Laboratorium Kultury Adebar. W ramach projektu dotychczas odbyło się pięć spotkań. Jedno dotyczyło przyszłości amfiteatru, drugie edukacji i lokalnego rynku pracy, trzecie ruchu kołowego w mieście, czwarte przestrzeni parkowej, architektonicznej i reklamowej, piąte polityki rowerowej. Mając na uwadze zainteresowanie dotychczasowymi spotkaniami, we wrześniu cykl został wznowiony.

Komentarze  
+2 # kolka 2023-10-15 11:31
Jak można ubiegać się o miano europejskiej stolicy kultury nie mając, nawet w planach, kina na normalnym poziomie , ani dużej, zadaszonej sali na masowe imprezy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn