Ostatni weekend listopada w Regionalnym Centrum Kultury obfitował będzie w wydarzenia kulturalne i rozpocznie się już w czwartek koncertem wokalnych kompozycji mistrzów muzyki klasycznej w wykonaniu artystów łódzkiej sceny muzyczne.

W programie znajdą się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza czy Franciszka Schuberta, fragmenty opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta oraz „La Traviata” G. Verdiego, aria Santuzzy z opery „Rycerskość wieśniacza” P. Mascagniego, aria (toast) Orsiniego z II aktu opery „Lucrezia Borgia” G. Donizettiego oraz zabawna niespodzianka muzyczna skomponowana przez G. Rossiniego. W koncercie wystąpią: profesorowie Akademii Muzycznej w Łodzi Ewa Szpakowska (fortepian) i Ziemowit Wojtczak (baryton), artystka Teatru Wielkiego w Łodzi Dominika Kobalczyk (sopran, mezzosopran) oraz Marlena Rygiel (mezzosopran) laureatka tytułu „Osobowości Roku” w kategorii kultura dziennika Nowiny24. Wymienieni artyści dobrze znani są kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich”. Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie wiele kreacji wokalnych podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą. W tym zacnym gronie wystąpi młoda obiecująca mezzosopranistka Marlena Rygiel, która ma już na swoim koncie wiele koncertów w tym m.in. „Stabat Mater” w kościele pw. Chrystusa Króla w Łodzi, prawykonania współczesnych kompozytorów np. „Hummus” Bartosza Jawora, czy performance muzyczny na wystawie Jasminy Cibic.

23 listopada, godz. 19

Sala widowiskowa RCK.

Bilety w cenie 55 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1 i na tobilet.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn