Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów, którego oryginalny funkujący styl gry jest naznaczony wieloletnim scenicznym doświadczeniem.

Jest znany jako basista Fisza, ale od lat prowadzi swoją formację "Pendofsky", z którą w 2015 dostali nagrodę "Mateusza Trójki" za debiut jazzowy za pierwszą płytę "Pendofsky". W 2020 roku zespół nagrał album "Gumolit", na której gościnnie pojawił się Rey Ceballo z Buena Vista Social Club oraz Tomasz Organek. Płyta była nominowana do Fryderyków w 5 kategoriach.

Niestety w czerwcu 2021 Marcin miał wypadek na motocyklu, który o mało nie zakończył się tragicznie. "Pendofsky" wrócił w tym roku do formy i ruszył w trasę promującą płytę "Gumolit" oraz kilka premierowych utworów. Większość kawałków to afrobeatowo-jazzowe, filmowe tematy z ekstra solówkami, a w składzie jest ekipa znakomitych, pierwszoligowych muzyków.

Na koncert tej niezwykłej formacji zapraszamy do Laboratorium Kultury Adebar, 18. listopada o godz. 20:00.

Bilety w cenie 40 (normalny) i 20 (ulgowy) do kupienia w dniu koncertu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn