Regionalne Centrum Kultury oraz Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich w Kołobrzegu zaprasza na wystawę Stowarzyszenia Artystów Grupa Kołobrzeg.

Na wystawie prezentowane będą prace kilkunastu członków stowarzyszenia (malarstwo, rysunek, fotografie). Twórcy Stowarzyszenia Artystów - Grupa Kołobrzeg przez ponad osiemnaście minionych lat, na dobre wpisali się w pejzaż społeczności Kołobrzegu. Działalność tej grupy stale się rozwija i owocuje wynikami prezentacji zarówno w latach minionych jak i w czasie obecnym. Dla niektórych przynależność do stowarzyszenia była pewnym epizodem w życiu. Wszyscy stanowili lub stanowią wspólnotę twórczą, która na mapie kulturalnej Kołobrzegu, wpisała się oryginalnością, indywidualnością i niepowtarzalnym bogactwem formalnym uprawianych dziedzin sztuki.

Wśród wrażeń i refleksji podczas przygotowywania obecnej prezentacji w Dziale Wystawienniczym Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich w sposób oczywisty zapisane są w pamięci uczestników sylwetki osób nieobecnych. Istniejące od roku 2003 po czas obecny Stowarzyszenie Artystów - Grupa Kołobrzeg skupiało w swojej działalności i prezentacjach wystawienniczych osoby, których twórczość artystyczna jest i była obecna w latach poprzednich, wnosząc swój ślad wrażliwości, stylistyki i wypowiedzi w plastycznych dziedzinach, w obszarze kultury i sztuki, jak też szerszym kontekście czasu.

Byli członkowie: Śp. Ludwig Becker, Śp. Helena Bürkner, Śp. Maria Róża Kobarska, Śp. Wanda Helena Towarek, Śp. Wiesław Wawrzyszko, Joanna Bobkowska, Anna Drozd, Mirella Iwanicka, Krystyna Kmieciak, Tomasz Kolasa, Dominik Kubicki, Andrzej Majchrzak, Hanna Mazur - Tężycka, Dariusz Mazur, Andrzej Rafiński, Krzysztof Ramocki, Iwona Rymaszewska, Janusz Tężycki, Dorota Stelmaszczyk, Beata Wachecka, Dorota Waligóra, Andrzej Wietrzyński.

Obecni członkowie: Wojciech Dopierała, Renata Fenn, Zygmunt Jasnoch, Dariusz Kaleta, Wanda Irena Koźmińska, Maria Kożurno, Danuta Król, Helena Leźnicka, Marian Łukaszewicz, Aleksandra Łojek - Szymanowska, Mirosław Nowosza, Łukasz Ogrodowczyk, Kazimierz Ratajczyk, Adriana Rękas, Bożena Sawicka, Iwona Sawicka, Wiesław Stępień, Elżbieta Waszczuk, Romuald Wiśniewski, Mirosława Zimecka - Szerląg.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn