Wydana w Kołobrzegu przez Biuro Literackie książka Joanny Łępickiej „Zeszyt ćwiczeń” wyróżniona Nagrodą Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego w kategorii najlepszy ogólnopolski debiut roku.

Książka jest efektem dwóch projektów realizowanych w Kołobrzegu przy okazji festiwalu TransPort Literacki – „Połowu. Poetyckich debiutów 2022” i „Pierwszej książki wierszem 2023”. To już piąte wyróżnienie w ostatnim czasie dla kołobrzeskiej publikacji. Najbardziej znaczącym była Nagroda Nike dla Jerzego Jarniewicza za tom „Mondo cane”.

Funkcjonujące od 2016 roku w Kołobrzegiem Biuro Literackie i związani z tą instytucją autorzy i autorki otrzymali już ponad dwieście różnego rodzaju wyróżnień, co czyni organizatora festiwalu TransPort Literacki jedną z najczęściej nagradzanych w Polsce kulturalnych inicjatyw.

Kolejna nagroda dla kołobrzeskiej książki

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn