W najbliższą niedzielę 21 kwietnia o godz. 12 w Adebarze odbędą się ostatnie z cyklu warsztatów kreatywnych dla młodzieży i dorosłych „Tworzyć Każdy Może: Mandale z Intencją”.

Ideą spotkań jest propagowanie sztuki rękodzieła jako narzędzia do poznania siebie oraz obudzenie kreatywności. Jest to również doskonały sposób na oderwanie się od codziennej gonitwy, moment wytchnienia i czas twórczego odpoczynku. Tutaj każdy może być artystą, wyrazić siebie poprzez ekspresję twórczą, wyrażenie swojej intencji i równocześnie zrelaksować się przy powtarzających się ruchach dłoni, zapominając na chwilę o codziennych problemach. Na zajęciach uczestnicy poznają technikę zaplatania kolorowych mandali, pochodzącą z tradycji Indian meksykańskich. Jasne kolory i geometryczne kształty to coś więcej niż sztuka ludowa, czy dekoracja - jest to również narzędzie terapeutyczne. Kolorowe włóczki zaplatane na drewniane patyki to również czysta forma ekspresji artystycznej, dzięki której każdy może stworzyć efektywne dzieło zdobiące wnętrze.

Rękodzieło można również traktować jako formę medytacji. Powtarzające się ruchy rękami oraz liczenie zaplecionych włóczek może pomóc w relaksacji i wyjściu poza analityczny umysł. Mandale to nie tylko oryginalna dekoracja, ale przede wszystkim sposób wyrażenia i poznania swojego wnętrza, odkrycia drzemiących wewnątrz potencjałów.

Zajęcia prowadzi Atimaya Brzostyńska-magister sztuki, absolwentka liceum plastycznego w Koszalinie, instruktorka medytacji aktywnych, promotorka świadomego stylu życia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn