Muzeum „Patria Colbergiensis” tradycyjnie zaprasza na kameralny koncert trzeciomajowy. Jak zwykle odbędzie się on w kołobrzeskim lesie (Ekopark Wschodni) o godzine 14, przy pomniku przypominającym uroczystości, które miały tam miejsce w dniu 3 maja 1807 roku.

Podczas wspólnego świętowania przypomniana zostanie historia, stojącego tam wówczas obozem, oddziału polskiej armii narodowej oraz wystąpi duet Ania i Tomek Trust. Usłyszymy w ich wykonaniu pieśni patriotyczne, w tym utwór zatytułowany „Sułkowski pod Kołobrzegiem. Posterunek zapomniany”. Organizatorzy wydarzenia liczą na dużą frekwencję świadomych odbiorców historii, których podczas poprzednich edycji koncertu nigdy nie brakowało.

Koncert organizowany jest dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kołobrzeg.

Informacja dla osób podróżujących komunikacją miejską:

Do miejsca wydarzenia można udać się autobusem linii nr 5. Autobus wyrusza z Grzybowa o godz. 13:15. Przystanek ul. Armii Krajowej Poczta o godz. 13:30. Przystanek przy ul. Jagiellońskiej - dworzec o godz. 13:12. Przystanek na ul. Grochowskiej o godz. 13:37. Przystanek na ul. Koszalińskiej przy zbiegu z ul. Wschodnią o godz. 13:40. Na przystanku autobusowym "Podczele - ośrodek wczasowy na grobli" będzie oczekiwała osoba, która doprowadzi przybyłych na teren uroczystości.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn