Czarnoziem to formacja tworzona przez Dawida Dąbrowskiego (syntezator modularny) i Michała Giżyckiego (klarnet basowy, saksofony).

Dawid Dąbrowski - muzyk, kompozytor teatralny i producent muzyczny. Autor instalacji audiowizualnych i performansów zrealizowanych w Polsce i zagranicą (Granica – Platforma TIU, Mariupol/Kiyv). Skomponował muzykę do m. in. spektakli “No More Tears” reż. Iwo Vedral (Polski Teatr Tańca w Poznaniu), “Opowieści z niepamięci” reż. Duda Paiva, (Teatr Animacji w Poznaniu), “Śmierć Komiwojażera” w reż. Iwo Vedrala (Teatr im. Węgierki w Białymstoku). Współtworzy takie zespoły jak Drogi Krajowe, Seti Setters, Dąbrowski/Mańko, Dust Digital oraz Czarnoziem, solowo występuje jako Resmover. Współorganizuje i kuratoruje festiwale: Hiatus i µHiatus w Poznaniu oraz Gadafest w Książu Wielkim.

Michał Giżycki – klarnecista, saksofonista, improwizator. Współpracował z muzykami sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej, folkowej, a także artystkami i artystami sztuk wizualnych, performatywnych, tancerkami i tancerzami. Wieloletnia praktyka pozwala mu na stosowanie rozbudowanych technik instrumentalnych, takich jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics. Założyciel TORF records – wydawnictwa z muzyką improwizowaną, free jazzową i kreatywną. Obecnie współtworzy: En quartet, Satori duo, Drogi Krajowe, Czarnoziem, MikrobioM, Oirt trio, duet Giżycki/Pakuła.

Duet odważnie kreuje własny niezależny język, korzysta z możliwości szerokiego spektrum gatunkowego - od eksperymentalnej elektroniki, muzyki improwizowanej po echa free jazzu i współczesnej muzyki elektroakustycznej. Brzmienie Czarnoziemu doprecyzowało się w intensywnym procesie prób, sesji, koncertów, stało się wyraziste i przejrzyste fakturalnie: od bezruchu, sonorystycznego minimalizmu, poprzez gęste magmowe drony, enigmatyczne linie melodyczne do dzikiego noise'u i ekstatycznego free. Muzycy wypracowali wymiar improwizacji, w którym tworzą koherentne struktury i dynamikę, nie rezygnując ze swych odrębności i inspirując się wzajemnie w kreacji dźwięku, narracji i ekspresji.

22 marca tego roku ukazał się ich debiutancki album - SOCHA, wydany przez Gusstaff Records / Don’t Sit On My Vinyl.

bandcamp: https://czarnoziem.bandcamp.com/

Bilety w cenie 30 /(norm.) / 20 (ulg.) do nabycia w dniu koncertu.

Rezerwacje na bilety: lkadebar@gmail.com 16.06.2024, godz. 19.

(art. sponsorowany)

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn