×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od wielu lat w pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu, wydarzenie zapoczątkowane przez Parlament Europejski, który w roku 1996 uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem.
 
Celem obchodów jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, rozpowszechnienie wiedzy o wczesnej diagnozie i dostępności terapii dzieci z całościowym zaburzeniem rozwoju.
W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu (5-11 grudnia), Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem oraz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi „Słoneczny Domek” organizują warsztaty dla nauczycieli oraz spotkanie - konsultacje dla rodziców dzieci z autyzmem, na temat eliminowania zachowań niepożądanych. Zapraszamy także na pokaz filmu „Życie animowane”.
Liczba osób ze zdiagnozowanym autyzmem lub zaburzeniami pokrewnymi stale rośnie. Dane wskazują, że zaburzenie autystyczne i zaburzenia pokrewne występują u jednego dziecka na 66 urodzeń. Autyzm nie jest chorobą, jest natomiast całościowym zaburzeniem rozwoju, którego objawy widoczne są zazwyczaj przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia. Główne nieprawidłowości w rozwoju dzieci ujawniają się w sferze komunikacji, interakcjach społecznych oraz powtarzalnych, stereotypowych aktywnościach.
Szczegółowe informacje uzyskają Państwo dzwoniąc pod numery 609123752, oraz 606979857.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn