Sanepid nałożył kwarantannę na 5 osób. 17 wróciło z zagranicy i także przebywa w izolacji. Straż Miejska każdego dnia kontroluje min lokale gastronomiczne, ale też miejsca, w których do tej pory spotykała się młodzież.

Ogłaszając decyzję o zamknięciu szkół Minister Zdrowia mówił, że "To nie jest czas ferii. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu." To czy faktycznie tak jest sprawdza w Kołobrzegu Straż Miejska.

„Napotykamy w Kołobrzegu miejsca, w których młodzież gromadzi się. Informujemy ich o zagrożeniu i odsyłamy do domów – mówi  Mirosław Kędziorski komendant Straży Miejskiej.

Jednym z miejsc gdzie młodzi ludzie się spotykają jest teren rekreacyjny na Ogrodach. „Wczoraj tam byliśmy, po naszej interwencji mieliśmy informacje, że dalej te osoby się tam gromadziły. Będzie to miejsce podlegało szczególnemu naszemu zainteresowaniu."

Natomiast prezydent Anna Mieczkowska apeluje do rodziców, by takie sytuacje się nie zdarzały. 

Komentarze  
+7 # ObiektywnymOkiem 2020-03-18 18:28
Brak odpowiedzialności z ich strony, ale również ze strony rodziców!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn